بهترین مارک رادیاتور پنلی ایرانی


بهترین مارک رادیاتور پنلی ایرانی

تاریخ انتشار: 1398/12/01 12:41 | بازدید: 234

رادیاتورهای پنلی به این معروفند که تخت و بی صدا هستند. این رادیاتورها انرژی گرمایی را به صورت تابشی در محیط متصاعد می کنند ولی دست زدن به آن ها بی خطر است و باعث سوزش پوست نمی شود. رادیاتورهای پنلی از قطعات نازک فلزی ساخته شده اند. آب گرم داخل این قطعات جریان می یابد. این رادیاتورها نسبت به لوازم گرمایشی مشابه، فضای کمتری را اشغال می کنند ولی سطح تماس زیادی با محیط اطراف دارند. پنل های رادیاتور نازک هستند و از آلومینیوم سبک و یا فولاد مقاوم ساخته می شوند. ضخامت این رادیاتورها در حد چند سانتیمتر است.

رادیاتورهای پنلی مانند رادیاتورهای قدیمی به یک منبع گرمایشی مثل دیگ بخار متصل می شوند، اما بازدهی و میزان گرمای تولید شده توسط این رادیاتورها بیشتر از رادیاتورهای قدیمی است.

در این مطلب مزایای استفاده از رادیاتور پنلی توضیح داده می شود و بهترین مارک رادیاتور پنلی ایرانی نیز معرفی می شود.

 

 

 

مزایای رادیاتور پنلی

۱) کم جا بودن

یکی از بزرگترین مزایای رادیاتورهای پنلی این است که فضای کمی را در خانه اشغال می کنند. این رادیاتورها نازک و کم وزن هستند و روی دیوار نصب می شوند.

۲) ایمنی بالا

رادیاتورهای پنلی بر خلاف رادیاتورهای قدیمی نیازی به گرم شدن بیش از حد ندارند. این بدان معنی است که رادیاتورهای پنلی امروزی امن هستند و در اثر تماس، خطر سوختگی ندارند. رادیاتورهای پنلی کاربرد دیگری نیز دارند و آن استفاده به عنوان حوله خشک کن است. رادیاتورهای حوله خشک کن در حمام نصب می شوند و علاوه بر خشک کردن حوله های خیس، به گرم شدن فضا نیز کمک می کنند. هیچ گونه نگرانی در مورد برخورد کودکان و ایجاد سوختگی با رادیاتور پنلی و حوله خشک کن وجود ندارد.

۳) ظاهر مدرن

رادیاتورهای پنلی ظاهری مدرن و مینیمالیستی دارند. این رادیاتورها در طرح ها و شکل های مختلف در بازار در دسترس هستند. به عنوان مثال نوع صاف ورقه ای و نوع مشبک آن در دسترس می باشد. شما می توانید رادیاتوری را انتخاب کنید که با سبک معماری خانه و محل کارتان همخوانی داشته باشد. اگر می خواهید ظاهری مدرن به محل سکونت خود بدهید حتما از رادیاتورهای پنلی به عنوان سیستم گرمایشی ساختمان استفاده کنید.

۴) قابلیت تنظیم دمایی بالا

رادیاتورهای پنلی مدرن مجهز به یک ترموستات با قابلیت تنظیم دمایی هستند. در صورت استفاده از رادیاتورهای پنلی این امکان برای شما فراهم می شود که هر اتاق را در ساختمان در دمای مطلوب خود نگهداری کنید.

۵) تولید انرزی گرمایی قابل تغییر

رادیاتورهای پنلی بسته به مدلی که شما انتخاب می کنید، انرژی گرمایی متفاوتی را تولید می کنند. مدل های کم حرارت انرژی گرمایی معادل با ۱۰۰Btu را به ازای یک فوت متصاعد می کنند. این انرژی گرمایی در مدل های پر حرارت به ۴۹۰۰Btu می رسد.

۶) قابلیت نصب به صورت افقی و عمودی

اگر فضای کمی را در خانه در اختیار دارید، نگران نباشید. رادیاتورهای پنلی بسیار متنوع هستند و امکان تطابق با فضاهای مختلف را دارند. نوعی از رادیاتورهای پنلی وجود دارد که در نزدیکی کف ساختمان نصب می شوند. نوع دیگر این رادیاتورها به صورت عمودی نصب می شوند و به صورت صفحه ای باریک، از کف تا نزدیکی سقف ادامه می یابند.

رادیاتورهای پنلی شاید به علت اندازه کوچک، بازدهی انرژی خیلی بالایی نداشته باشند ولی جمع و جور و انعطاف پذیر هستند.

 

 

بهترین مارک رادیاتور پنلی ایرانی

 

رادیاتورهای پنلی با مارک های متفاوتی در ایران عرضه می شوند. اکثر رادیاتـورهایی که به اسم برنـدهای خارجی به فروش می روند تولید داخل کشـور می باشند حال اینکه برخی به دلیل داشتن سرمایه گذار خارجی، استفاده از ورق های خارجی و یا استقرار در مناطق آزاد تجاری ادعای خارجی بودن رادیاتور خود را مطرح می نمایند در حالیکه هیچکدام از این موارد دلیل بر خارجی بودن و در نهایت کیفیت محصول نمی باشد.

رادیاتورهای داخلی به دلیل استقرار در کشور از نظر گارانتی قابل اطمینان تر بوده و خدمات پس از فروش آنها در صورت داشتن کارخانه مورد تایید می باشد. این در حالی می باشد که برخی از برندهای موجود در بازارچه خارجی و چه داخلی دارای کارخانه نبوده و به صورت کارگاهی و در برخی موارد سفارش یک سرمایه دار به کارخانجات دیگر به تعداد محدودی تولید شده و پشتوانه خدمات و گارانتی ندارند. از این رو خرید رادیاتورهای پنلی ساخت داخل و با مارک شناخته شده بیشتر توصیه می شود.

این رادیاتورها به صورت دوره ای و منظم نیاز به هواگیری دارند.

از جمله بهترین مارک های رادیاتور پنلی ایرانی می توان به ایران رادیاتور، بوتان، ایساتیس، ویتا، گلدپن، ایرتورپن و… اشاره کرد. از بین این مارک های رادیاتور پنلی، ایران رادیاتور و بوتان مشهورتر بوده و برای خرید مناسب تر هستند.

استاندارد بهترین مارک رادیاتور پنلی ایرانی

مهم ترین استاندارد برای خرید رادیاتور توجه به نشان استاندارد ملی ایران می باشد چون رادیاتورهایی که علامت استاندارد ایران را دارند میزان فشار بار واقعی ، جدول مشخصات فنی واقعی ، گارانتی واقعی و در نهایت رادیاتوری قابل اطمینان را به مصرف کننده ارائه می کنند. استاندارد CE اروپا نیز که نشان دهنده کیفیت اتحادیه اروپا بوده و در صورتی که توسط یک شرکت معتبر بازرسی و ارائه شده باشد قابل اطمینان می باشد. پس در هنگام خرید رادیاتور پنلی حتما استاندارد آن را بررسی کنید.

گارانتی جزء معیارهای اصلی در هنگام خرید رادیاتور می باشد این در شرایطی است که در ایران اعتماد به گارانتی بسیار سخت و دشوار می باشد. اکثر رادیاتور ها در ایران ادعای گارانتی ۷ تا ۱۵ ساله را برای محصول خود کرده و گارانتی تعویض را به رخ هم می کشند.
گارانتی برخی فقط لفظی ، برخی با برگ گارانتی کاغذی یا مقوایی و برخی نیز با چسباندن برچسبی بر روی رادیاتور و نهایتاً ثبت در سایت و فاکتور این اطمینان را به مردم می دهند. حال آنکه برای گارانتی رادیاتور هیچ کدام از موارد فوق به تنهایی کافی نیست. با این حال خرید رادیاتور ایرانی از لحاظ تهیه قطعات جانبی و وجود تعمیرکار مجرب، بهتر از رادیاتور خارجی است که هیچ نمایندگی در ایران ندارد.

همان طور که در مطلب بالا اشاره شد رادیاتورهای پنلی برای استفاده به عنوان سیستم گرمایشی خانه ها و محل کار بسیار مناسب و انعطاف پذیر هستند و نوع ایرانی آن ها از لحاظ گارانتی و خدمات پس از فروش نسبت به نوع خارجی آن برتری دارد. از بین بهترین مارک های رادیاتورهای پنلی ایرانی نیز ایران رادیاتور و بوتان بهتر از بقیه عمل می کنند و شناخته شده تر هستند.موضوعات

فروشگاه اینترنتی کالا تاسیساتی


کالا تاسیساتی
تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.