بهترین پمپ آب خانگی بی صدا


بهترین پمپ آب خانگی بی صدا

تاریخ انتشار: 1398/12/01 12:07 | بازدید: 240

یکی از موضوعاتی که همواره مشتریان پمپ آب خانگی را آزار می داده صدای نه چندان مطلوب آن بوده که گاها حتی در دل شب به دلیل صدای زیاد باعث ناراحتی اعصاب و بی خوابی می شود. از این رو بسیاری از مردم به دنبال خرید پمپ آب خانگی بی صدا هستند.

در این مقاله قصد داریم به عبارت پمپ آب خانگی بی صدا بپردازیم و ببینیم اصولا استفاده از این واژه درست است یا خیر. منظور اینکه آیا واقعا پمپی وجود دارد که صدا نداشته باشد و اگر نیست کدام گزینه بهتر است؟

پمپ آب خانگی

در هنگام خرید پمپ آب خانگی باید به برخی نکات توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید مانند: تعداد طبقات ساختمان، متراژ ساختمان، تعداد شیر موجود و میزان مصرف.

 

پمپ آب بی صدا

در بازار ایران اساسا پمپ آب بی صدا وجود ندارد و کلیه پمپ های آب خانگی دارای صدا هستند که پس از نصب و مدتی کار کردن صدای آن بیشتر هم می شود و این که می گویند پمپ آبی کاملا بی صدا است، یک اشتباه مرسوم و یا برای عوام فریبی است.

بنابراین تمام پمپهای آب دارای صدا هستند فقط در مدل های مختلف، میزان صدا کمی متفاوت است.

به عنوان مثال پمپ خطی سیرکولاتور گراندفوس که در موتورخانه های ساختمان های پر جمعیت بسیار کاربرد دارد از جمله پمپ هایی است که بسیار کم صدا است و باعث مزاحمت برای ساکنین نمی شود.

 

نمونه پمپ سیرکولاتور گراندفوس

پمپ موجود در تصویر زیر نیز از نوع پمپ های بسیار کم صدا و کم حجم است که توسط تکنسین های ما نصب شده است و با اینکه در آشپزخانه قرار دارد مزاحمتی برای ساکنین منزل ایجاد نمی کند.

پمپ آب نیم بار

در بازار ایران پمپ های با کیفیت مناسبی وجود دارد که میتوان به پمپ های آب داب و پنتاکس اشاره کرد که صدای کمی نیز دارند.

 

پمپ آب خانگی کم صدا

در واقع پمپ های آب خانگی و یا صنعتی به دلیل ساختاری که دارند در هر صورت ایجاد صدا می کنند و همانگونه که در بالا توضیح داده شد استفاده از عبارت بی صدا اغراقی بیش نیست و البته می توان به جای این عبارت از عبارت پمپ آب خانگی کم صدا استفاده کرد.

کم صدا بودن پمپ ها هم البته به عوامل زیادی بستگی دارد .

پمپ هایی که در ابعاد خانگی بتوان از آنها استفاده کرد در نوع نیم اسب، یک اسب، یک و نیم اسب و دو اسب می باشند که البته نوع 2.5 اسب و 3 اسب هم در متمع های مسکونی و اپارتمان ها و در بوستر های پمپ استفاده می شوند.

به عنوان مثال پمپ آب خانگی نیم اسب را می توان برای یک طبقه ساختمان و حداکثر با متراژ  متر مورد استفاده قرار داد و این درحالی است که مفهوم پمپ آب بی صدا و یا کم صدا عموما به پمپ های نیم اسب اطلاق می شود.

در این راستای پمپ های 2 اسب دو پروانه برای طبقات بالاتر از 4 طبقه استفاده می شوند.

البته انتخاب پمپ آب خانگی به عوامل متعددی بستگی دارد.

مثلا در ساختمان های 4 طبقه از پمپ 1.5 اسب و دو اسب استفاده می شود که این عامل بسته به تعداد نفرات ساختمان ، متراژ و ارتفاع ساختمان متغیر است . به همین دلیل نمی توان بدون انجام محاسبات اولیه در این خصوص اظهار نظر صریح کرد.

 

نمونه پمپ آب خانگی 1.5 بار

بهترین پمپ آب خانگی بی صدا

میزان اسب پمپ بر صدای پمپ تاثیر مستقیم دارد. هر چه پمپ با قدرت بیشتری کار کند و مکش قوی تری داشته باشد طبیعتا صدای بیشتری هم دارد.

برخی از برند های پمپ آب خانگی اما هم از نظر کیفیت و هم ساختار به شکلی عمل می کنند که نسبت به نمونه های مشابه کمتر صدا دارند.  همانگونه که گفته شد دو تا از بهترین این پمپ ها را می توان پمپ های پنتاکس و پمپ آب داب را نام برد.

 

پمپ آب پنتاکس

پمپ آب پنتاکس از انواع مختلف پمپ های ایتالیایی موجود در بازار ایران است  که هم از نوع صنعتی و هم از نوع خانگی در ابعاد و اسب های مختلف پمپ ارائه می کند .

البته پنتاکس تنها در ایران شهرت ندارد بلکه در همه کشورهای دنیا محبوبیت زیادی دارد و یکی از عمده دلایل آن کم صدا بودن این پمپ ها به دلیل تکنولوژی به کار گرفته شده در این پمپ ها می باشد.

مدل های مختلف این پمپ با نام های cm , pm , cb   و ... شناخته می شوند.

سری cm با به کار گیری یک سانتریفیوژ تک پروانه ای کار می کند و عمدتا برای مصارف خانگی طراحی شده است. این پمپ ها بدنه ای چدن و پروانه ای نوریل یا برنجی دارند .

 شافت آن از نوع استیل  و جنس مکانیکال سیل آن از گرافیت سرامیکی است. کم لرزش بودن این پمپ، کم مصرف بودن  و حجم کم و استاندارد سیم پیچی از قابلیت های این پمپ است که نوع چرخش و فاصله پروانه با دیواره چدن کمترین لرزش و صدا را ایجاد می کند.

 

نمونه پمپ پنتاکس

سری pm پمپ خانکی پنتاکس بیشتر از نوع توربینی است و برای مصارف آبیاری و باغ مورد استفاده است هر چند در مصارف خانگی هم کاربرد دارد

سری cb بریا به کار گیری در بوستر پمپ انتخاب مناسبی است. چون نسبت به سایر هم نوعان خود مصرف برق و صدای کمتری دارد و فشار آب را تا طبقات بالا به خوبی تامین می کند.

سری دیگر پمپ های پنتاکس  که کاربرد خانگی زیادی دارند و از آنها هم برای مصارف بوستر پمپ استفاده  می شود سری mb این نوع پمپ ها می باشد که البته امروزه کاربرد آن در ساختمان کمتر شده و سری های سه گانه قبلی بیشتر از این نوع سری کاربرد دارند.

در کل پمپ های پنتاکس به دلیل ساختار محکم و بدون لرزشی که دارند نسبت به پمپ های هم رده خود صدای کمتری تولید می کنند و البته طول عمر بیشتری هم دارند.

 

پمپ آب داب

شرکت داب ( DAB) نیز از دیگر شرکت های ایتالیایی تولید کننده پمپ آب خانگی با کیفیت بالا و با صدای کم می باشد. این پمپ که در ابعاد بین المللی مورد توجهات زیادی واقع شده عمدتا ارزش خود را از کیفیت بالا و طول عمر مفید خود دارد و صدای بسیار کمتری نسبت به هم نوعان خود دارد.

پمپ های آب خانگی داب در مدل های PAB , K, KP,  و ... تولید می شود و در بازار شناخته می شوند.

پمپ آب خانگی KP از نوع پمپ های معروف به پمپ های محیطی یا توربینی هستند  که در نیم و 1 اسب بخار تولید می شوند.

جالب است بدانید که پمپ های نیم بار داب می تواند تا 10 بار فشار را تولید کند و این در حالی است که  صدای بسیار کمی دارد. برخی از این پمپ در خود ساختمان و در زیر سینک و یا گوشه دستشویی استفاده می کنند.

دلیل این صدای کم پروانه ظریف و کوچک به کار گرفته شده در این پمپ و قالب پدنی سخت و محکم آن است. شافتی استیل دارد و بسیار ثبات در چرخش دارد.

 

نمونه پمپ داب

خود این نوع پمپ در مدل های KPS , KPF ,    و KP38   تولید می شود.

سری K  پمپ داب از نوع سانترفیوژی است که دارای دو پروانه بوده  و دبی و فشار آب زیادی را فراهم می کند . پروانه ای پلی اتیلن و شافتی استیل دارد که در بدنه ای چدنی قرار گرفته اند. برای تامین آب در چندین طبقه در ساختمان های مسکوی عموما از این سری پمپ داب استفاده می شود.

پمپ آب خانگی داب از نوع JET نیز تولید می شود. این نوع پمپ ها هر چند فشار زیادی را ایجاد  می کنند ولی در دسته پمپ های پر صدا طبقه بندی می شوند هر چند باز هم نسبت به هو نوعان دیگر خود صدای کمتری دارند.

در کل پمپ آب خانگی صدا دارد اما اگر شما تنها در یک واحد نیاز به تامین آب داشته باشید می توانید از نوع نیم بار پمپ های پنتاکس و یا داب را استفاده کنید تا صدای کمتری داشته باشند.

بهتر است در انتخاب پمپ آب خانگی با دقت فراوان اقدام نمایید. پمپ های آب از ضروریات خانه های امروزی هستند که باید به عنوان بخشی مهم در زندگی از آنها یاد کرد. لذا انتخاب آن در کیفیت مصرف آب و آرامش خانه اهمیت زیادی دارد.

 موضوعات

فروشگاه اینترنتی کالا تاسیساتی


کالا تاسیساتی
تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.